Imi lipsesc zilele in care soarele stralucea dinauntrul meu
Iar pe curba zambetului de copil atarna cu duiosie prima dragoste.
Astepti sau te ascunzi. Te privesc cu dragoste si regret momentul in care te-am intalnit. Imi zambesti, iti inchizi lenes ochiul intr-un gest jucaus si iti intorci spatele din nou. As vrea sa am curajul unui primitiv salbatic si fara constiinta, sa te strang in brate pana la refuz si sa imi umplu sufletul de mireasma ta, dar nu reusesc nicicum.
Camera se afunda in aburi de caldura si fum de tigara, aerul este inchis iar in fundal se aude usor un jazz domol. Ma intind si apuc cu stangacie firul sortii, rosu aprins si dezlegat de la degetul meu cu brutalitate. Ce mi-ai facut? Am uitat ultimele zile, cum au trecut fara tine? Incerc in zadar sa fac diferenta intre vis si realitate, caci fiecare incercare imi e distrusa de dorul fara margini. Lasa-ma sa iti aud glasul rece, ma incalzeste mai mult ca orice, iar cu acordurile dulci imbata-ma sa uit ca nu sunt in inima ta. Ucigas in serie, nu vreau sa devin victima propriilor sentimente si nici sa iti invadez teritoriul atat de barbar aparat.
Ma ridic si trag scaunul scaunul langa geam. De acum te astept.
